Lidský mozek je úžasný- pracuje 24 hodin denně a přestane jen když se zamiluje.

Červený panáček vládne mé hlavě, protože radost unesl strach se smutkem

5. února 2016 v 18:23 | Alice |  Zápisky jedné..
Zdravím všechny.
Pro vysvětlení titulku- jsem nemocná a i knihy mi došly, takže jsem přesedlala na filmy. Teď koukám na moc moc povedený kus jménem V hlavě. Jde o to, že se tam ukazuje, co se děje v hlavě a jak to bojují o nadvládu emoce. U mne je to teď vztek.

Upozornění všem- tenhle článek není ten z naplánovaných, kde bych chtěla s logickou návazností probírat nějaké téma. Jde o čistě prosté vylití a sepsání mých aktuálních emocí. Jestli jsem některé čtenáře odradila, tak pro to mám pochopení. Ale tohle je blog-deníček a tohle je jeden z účelů blogu- trochu si urovnat labyrint myšlenek.
Teď k věci. Pan M. je divný a dost. A moje část osobnosti, která ráda ukazuje empatii, porozumnění a která se řídí citáty z amerických filmů, že se má milovat se vším všudy odešla. Asi před hodinou, nadobro pryč. Teď tu zbyl jen smutek, strach a vztek.
Teď vážně k věci. Včera jsem se připojila po obědě na facebook a našla od pana M. asi 6 zpráv. To není obvyklé. Většinou pokud napíše, tak když vidí, že jsem online, nikdy mi nepsal do prázdna. Bylo tam, že nemůže jít na pohovor na brigádu, kam hrozně chtěl, protože mu to posunuli a půjde to až za dlouho. Bylo to zmatené, takže jsem nejdříve něco odpověděla a potom napsala, že se omlouvám, že už to chápu, že tam je moc zpráv :). A on mi odpověděl, že má mnohem více zpráv a horších, ale že teď musí do práce. (červený panáček se opět probouzí k světu). Sakra, proč to tedy píše? A sakra sakra, když mě chtěl sbalit, tak psaní z práce nebylo vůbec problém! Já ho nechci k něčemu nabádat, ale byly časy, kdy mu to přišlo ok.
Fajn, počkala jsem do večera, kdy jsem věděla, že už měl skončit (nemluvě o tom, že byl online i v pracovní době!). Nenapsal. Ráno už jsem byla, upříměn, vážně vytočená. Měla jsem (a mám!) strach! A starost! Mohlo se stát tisíc věcí. Já vím, třeba bych mu nebyla nic platná, ale to mu nestojím ani za napsání?? Pár slov?
Ráno tedy jsem mu napsala, jestli se to někdy dozvím. On mi napsal, že později. Pak se mě ze slušnosti zeptal na můj zdravotní vzkaz a poslal "vtipný" obrázek z 9GAG. Asi první, co viděl.
Je to přes den, co mi napsal, že má špatné zprávy. Je to přes den, co mi nenapsal, jaké.
Asi před hodinou jsem už trochu vztekleji, napsala, jestli by mi to nemohl vysvětlit, že mám vážně starost a že jestli má se mnou problém, tak ať to poví. A že se omlouvám za vlezlost. On byl online a nedpověděl!!
Já vím, já vím. Žít v jiné době, tak neřeším věci typu online/zobrazeno a tak. Taky vím, že může mít velký problém a nemá prostor nebo chuť to se mnou rozebírat. Ale jsem sakra jeho holka a má(m) na to právo.
Pak je tu ta magická věc v poslední době. Hodně často se mi totiž stane zázrak techniky- jakmile se připojím, tak on se odpojí. Vím to, protože jakmile se připojím sleduji jeho fotku v chatu jako první. Já vím, tohle může být jen náhoda.
Sakra doufám, že se to nějak racionálně vyřeší. Sakra doufám, že nejsem moc vlezlá. A sakra sakra doufám, že jsem svou naštvanou a vzteklou zprávou neučinila právě něčemu krásnému konec. Sakra sakra sakra doufám, že to není jen dramatizace v mé hlavě, že jednám alespoň trochu správně.
Vaše,
Usmrkaná, trochu i ubrečená a představující si ty nejhorší konce,
Alice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Fangovich | Web | 5. února 2016 v 20:56 | Reagovat

Chápu to, tvoje reakce rozhodně není přehnaná. Nemůžu si pomoct, ale z jeho strany to vypadá jako silná provokace - když má špatné zprávy, měl by to říct. Kdyby mi toto někdo řekl, tak bych se to z něj pokusil vypáčit všemi možnými i nemožnými způsoby. Hodně štěstí s získáváním informací, třeba ještě dnes večer odpoví.

2 Marjane | Web | 5. února 2016 v 23:27 | Reagovat

takhle. já myslím, že ta komunikace přes facebook nás postupně a jistě zruinuje. taky jsem díky "zobrazeno" zažila pár horkých momentů a ty přitom nemáš jedinou šanci zjistit, co se člověku honí v hlavě :/ může být úplně v pohodě, prostě si nechávat odpověď na vhodnější dobu, zvlášť, když vyžaduje přemýšlení a formulování, ale zároveň může být v daný moment úplně vytočený, a nám vlastně nezbývá, než si z toho spektra něco vybrat a většinou se tím tak stresovat, dokud se to nevyjasní.. až mě mrzí, kolik problémů a nedorozumění je způsobeno "jenom" facebookem.

3 Alice | Web | 6. února 2016 v 7:46 | Reagovat

[1]: Děkuji vážně moc! Hodně pomůže vědět, že nejsem jediná, která to tak cítí :-).
[2]: Taky díky :-). Přesně to si říkám- stačilo by se vrátit do doby sms.. Hold něco za něco

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama