Lidský mozek je úžasný- pracuje 24 hodin denně a přestane jen když se zamiluje.

Nesmírný

20. února 2016 v 19:31 | Alice |  Recenze
Zdravím všechny čtenáře.
Recenze mne nějak chytly, tak si v tom dovolím pokračovat. Konečně, konečně, konečně! Je to prostor Vám tu představit mé právě já, můj čtenářský vkus. Severské detektivky! Achhh... Harry Hole, Joona Lina, Carl Morck.. Pro ty všechny je v mém srdce dost místa. Pokud budete chtít, představím Vám všechny. Dneska začnu již šestou knihou Jussiho Adler-Olsena. Budu se snažit neslintat a nedávat do mého názoru extrémně subjektivní dlouhodobou vášeň k této literatuře.

Anotace:
Oddělení Q je znovu v pohotovosti.
Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obvyklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla.
Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádně tragickému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu. Střízlivě uvažující Carl tentokrát čelí velice záhadnému případu a jeho protivník, zkušený manipulátor se železnou vůlí, chrání sebe i své blízké všemi dostupnými prostředky a nedopustí, aby se mu kdokoliv postavil do cesty.
V průběhu vyšetřování se Rose, Asad, Carl i nováček Gordon seznamují s prostředím alternativního přístupu k životu a osobitým způsobem se s ním vyrovnávají, zároveň však odhalují staré tajemství, které hrozí položit čtyrlístek na lopatky.

Informace o knize:
Originální název: Den grænseløse
Počet stran: 575 stran
ISBN: 9788074915116
Rok vydání: 2015

Můj názor:
I když to má 500 stran, tak Vás tahle kniha vtáhne. Je to přesně ten druh knihy, která Vás vtáhne natolik, že ji pak musíte s sebou nosit všude. U nás v rodině kouljí severské detektivky doslova ob generace. Nejdříve ji vyzkouším já, pak mamka a nakonec babička. Všem se to líbilo. A jestli jste kluk-čtenář, tak je to taky tutovka.
Čím mne tak dostala? Prvně bych zmínila postavy. Žádná stoprocetně kladná a normální postava, na které by Vás něco nenaštvalo tu není. A to dává knize obrovsky jiný rozměr. Možná je to tím severem, ale pro mne to dává knize více reálný nádech. Prostě tým sestavený ze šéfa, který je neurotický, bez rodiny a život ho baví jen ve chvíli, kdy přijde nějaký zajímavý případ. Pak je tu pomocník pochybného původu a minulosti a nakonec panovačná asistentka, která si vždy prosadí svou. Přesně takový tým si prostě umím živě představit.
Další věc je prostě styl psaní, který Vás nadchne. I přesto, že je text psán v er-formě se prostě nemůžete odtrhnout.
Potom je tady zápletka. Absolutně nečekaná. Většinu knihy máte pocit, že víte, kdo je vrahem, pak se najednou vše zvrtne a vy spolu s vyšetřovatelem zjišťujete nové okolnosti- nového podezřelého a nakonec zjistíte, že je to vlastně úplně někdo jiný.
Co jsem zhruba spočítala, tak během knihy zemřelo nejméně 5 lidí. To přisvědčuje reálnosti a rychlému spádu děje. Někomu by se to mohla zdát až drasticky moc. Ale vítejte ve světa severských detektivek.
Jediné co bych snad trochu vyčetla byly až moc zdlouhavé pasáže na téma alternativní medicína, které mne nazajímá. Ale to už záleží na Vás :)

Vaše,
natěšená na další díl a vážně zamilovaná do této literatury,
Alice

Anotace a informace o knize bráno z webu http://www.martinus.cz/?uItem=204206
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama