Lidský mozek je úžasný- pracuje 24 hodin denně a přestane jen když se zamiluje.

Než si pro mne příjde

14. února 2016 v 14:04 | Alice |  "Filosofické" myšlenky
Zdravím všechny čtenáře.
Dneska bych se s vámi chtěla podělit o mojí zkušenost s včerejším sledováním televize a taky bych se chtěla trochu pobavit o smrti. Ne depresivně a tragicky. Ale vnuknout tu krátkou myšlenku, která mi také občas do hlavy vlétne. Že nejdůležitější je to, že jsme pořád tady a na to ostatní ať s*** pes. Zní to moc filozoficky, étericky.. Ale je to tak.. Neodpustím si Vám předem ale popřát krásného Valentýna- ať už ho trávíte s někým, nebo ne- užijte si tu neděli podle vašeho a hlavně nesmutněte. Mohou přijít i horší věci..

Včera jsem viděla film Než si pro náš příjde, v originále The Bucket list. Příběh je jednoduchý a je to taková americkáá klasika- zasmějete se i pobrečíte, dá se očekávat i kdy co přijde. Mne tam zaujala myšlenka na bačkorový list (překlad bucket list..), což je list věcí, který byste měli udělat, než natáhnete bačkory.
Film byl o dvou starších chlápcích, jeden chytrý a pokorný automechanik a druhý protivný, bohatý a zatrpklý milionář. Leží spolu v nemocnici a oba dva zjistí, že jim zbývá rok života. Po chvíli si sepíše již zmíněný bucket list a začne "bláznivá" jízda dobrodružstvím plná skoků padákem a tak.
Já nevím, jestli to máte taky, ale občas, když něco čtu či koukám nebo prostě když hodně přemýšlím (z čehož nevzniká nikdy nic dobrého :D), takse mi vnukne myšlenk že bych měla být sakra ráda, že jsem tady. Protože stačí vážně málo a zítra by mě mohli rodiče oplákávat. Zní to drsně, ale je to tak. Právě proto si myslím, žebchom měli přestat řešit kraviny a užívat si každého dne. Bohužel jakous záhadou na tohle odhodlání strašně rychle zapomínám. A pak se užířám kravinami.
Jak jsem říkala, zaujal mne výše zmíněný bačkorový seznam. Rozhodla jsem si ho sepsat a vyvěsit ho široké (no zas tak ne) veřejnosti, aby to mělo nějaký zavázek, cenu. Jasně, možná na to do měsíce (týdne) zapomenu. Ale třeba ho někdy ve třiceti vytáhnu a začnu si žít pode svého a všechno plnit.
1. najít si hodného, milujícího a věrného muže. Raději zůstat sama, než aby něo z toho nesplňoval.
2. mít minimálně jedno dítě
3. navštívit alespoň jednou všechny kontinenty
4. skočit padákem
5. odstěhovat se do Švédska, mé nejilovanjěší země
6. mít veký prostorný byt s malou zahrádkou
7. být za dobře s rodiči, na do smrti

A co vy?? Máte něco, co byste chtěli splnit? Přemýšlíte takhle taky někdy?
Vaše,
(zase!!) sentimentální a připravující se na žehlící večeři
Alice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marji | Web | 14. února 2016 v 23:01 | Reagovat

Myšlenka je to dobrá, ale já neumím plánovat ani do blízké budoucnosti, natož takhle dopředu :D takže asi mam par neurcitych bodů jako pobýt několik let cizině, najít si kreativní práci a mít dlouhodobý vztah který přeroste ve společný bydlení.. Ale kdo by si takové věci nepřál. :)

2 Lukáš Fangovich | Web | 15. února 2016 v 18:43 | Reagovat

Já ani nějaký seznam nemám a neplánuji si jej tvořit, protože si přijdu ještě moc mladý, abych něco takového tvořil. Možná snad něco dokázat, netuším. :D

3 Alice | Web | 15. února 2016 v 18:46 | Reagovat

Chápu oba, tohle je věc každého :-)

4 MK | E-mail | 1. října 2017 v 18:34 | Reagovat

Chápu tvojí myšlenku. I já mám svůj bačkorový seznam. Když jsem ho sepisovala tak jsem si ale dala dvě zásady. Za prvé, seznam dodělám do konce směny a pak ho už do konce života nepředělám. Nic nepřeškrtat. Nic nepřidat. A za druhé, to musí být aspoň trochu reálné. Takže už na splnění seznamu dělám tak rok a půl. Mám zatím šestnáct bodů ze sto padesáti sedmi. Ještě že na to mám celý život. Je to úžasně motivační věc. Doporučuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama