Lidský mozek je úžasný- pracuje 24 hodin denně a přestane jen když se zamiluje.

Sněží, sněží

6. února 2016 v 16:33 | Alice |  Recenze
Zdravím všechny čtenáře.
Musím přiznat, že jakmile jsem (znovu) pronikla do světa blogů, jedna z rubrik, která mně velmi zaujala jsou recenze knih. Za našich dob takové nebyly (řekla dáma v opotřebovaném věku :D) nebo jsem je nehledala. Každopádně mě napadlo, že to zkusím také.
První knihou jsou tři sváteční romance Sněží, sněží od autorů Johna Greena, Maureen Johnson a Lauren Myracle. Já obvykle na romantiku moc nejsem, ale tahle knížka mě něčím zaujala.

Anotace:
Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány - a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...

Informace o knize:
Originální název: Let it Snow
Počet stran: 264 stran
ISBN: 9788087543818
Rok vydání: 2015

Můj názor:
Jak jsem napsala v úvodu, na romantické přesládlé příběhy jsem nikdy nebyla. Po tomto kousku jsem (jak to tak bývá) sáhla spíše ze zvědavosti.
Určitě je to jednoduché a odlehčené čtení. S tím myslím, že by měl potencionální čtenář počítat. Protože i já mám chvíle (a jejich většina), kdy potřebuji něco, kde je zápletka složitější. Sněží, sněží se mi ale dostalo do ruky ve vánočním (neboli předzkouškovém) období, což byl ideál.
Zpracování mě celkem zaujalo. Příběhy nejsou stoprocentní červenou knihovnou a občas (tedy opravdu jen občas) nečekáte, co se stane dál. Myslím, že odlišnost od průhledných slaďoulinkých románků dělají i postavy "outsiderů". Najdete tu spoustu postav, kteří se chovají určitým způsobem jinak, což dodává příběhu trochu větší autentičnost a díky tomu bych se nebála tuto knihu doporučit i klukům (samozřejmě záleží na tom kterému :)).
Co je na knize originální je určitě spolupráce tří autorů. Jsou zde tři povídky, které napsaly tři různí autoři- kromě počasí mají ale i jiné společné prvky. Je to pár míst a hlavně postaby. To mne na to bavilo hodně. Nejsem totiž typ čtenáře, který si dobře pamatuje postavy a navíc jsem to nepřečetla najednou- ale dodává to knize jiný nádech, když si přečtete v jedné povídce, jak tam prochází nějaký kluk a potom Vám dojde, že je to vlastně kamarád hlavní postavy povídky minulé (je to podobně, nechci spoilerovat).
Musím říct, že mne nejméně zaujala prostřední povídka Vánoční zázrak. O to více jsem byla v šoku, když jsem zjistila, že je od autora (pro mě) nejznámnějšího- Johna Greena. Příběh mi přišel trochu nad hranici nereálný a uměle přešpikovaný zvraty. Ale tady záleží na každém z vás :)


Vaše,
Smutná, že už dávno není zima v pravém slova smyslu a zase chvilku romanticko-melancholicky rozmýšlející,
Alice

Anotace, informace o knize a obrázek vzat z webu http://www.martinus.cz/?uItem=203498
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dominique | Web | 6. února 2016 v 17:41 | Reagovat

Od něj jsem zatím četla jenom Hvězdy nám nepřály, ale určitě se vrhnu na něco dalšího :)

2 Alice | Web | 6. února 2016 v 17:45 | Reagovat

[1]: Určitě doporučuji to zkusit :-). Já ještě cetlat příliš mnoho Kateřin, což byla docela nuda, ale to záleží ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama