Lidský mozek je úžasný- pracuje 24 hodin denně a přestane jen když se zamiluje.

To se Ti povedlo..

8. února 2016 v 18:16 | Alice |  Schizofrenní mono(dia)logy
Vážení čtenáři.
Upozorňuji hned na začátku, že tento článek je dalším emocionálním výlem. A teď.. Také máte v hlavě více hlasů? Řekněte mi prosím prosím, že jo, ať si nepřipadám jako blázen. Já jich mám mnoho, ale dvě Alice jsou nejsilnější. Jedna Alice splňuje beranní charakter a na veřejnosti se moc neprojevuje- je řeknu zdravě sebevědomá, tvrdohlavá, ctižádostivá, perfekcionalista, chce prostě dosáhnout maximu a občas jde i přes mrtvoly- je svým způsobem sobecká, důležité pro ni je její pohodlí, potom druhých. Druhá je klidná, tichá, strašně ovlivnitelná názroy druhých, emočně labilní, citlivá a ráda se podřizuje většině- ta se projevuje ve společnosti. Upřímně je mi hodně zle, když se tyhle dvě hádají. Protože to mi jen hlava hučí a střídá se ve mne vztek, smutek, chaos a stres. No a dneska se rozhodly si vyřídit účty na veřejnosti- vítejte v mé hlavě!

,,Takže Alice..
NEbudu Tě oslovovat milá nebo drahá, protože to rozhodně nejsi..
Co to dneska k čertu bylo???????
Jako shrňme si to. Tvůj drahý i přes chřipku (o které jsi nevěděla, to uznávám) Ti udělala neuvěřitelně dobré jídlo. Nakoupil dobré suroviny a uvařil benediktýnské vejce s polevou od Ramseyho (je mi fuk jak se to píše, to není podstatné!!). Dělal se s tím, lítal kolem 4 ploten (jo, pomohla jsi mu, ale většinu udělal on) a ty??
Sakra Ty ho sprdneš! Za to, že se s Tebou vídá jen 1x týdně. Na to má právo, ne?? Hold se smiř s tím, že Tě asi nechce vidět častěji.. Potom ho sprdneš, že Ti napsal až po třech dnech, co se vlastně děje. Jo, jednou na to máš právo. On ti vysvětlil, že to nechtěl vůbec s nikým řešit, protože to byl dost šok a ještě to ani neřekl rodičům, ale že chtěl, abys pochopila, že se něco děje. Sice nechápe, že jsme měly dost strach, ale je to realitvně racionální, nemyslíš?? Takže moc není fér do toho nimrat více. A abys to pořádně zabila, tak mu jemně oznámíš, že Tě zanedbává, že píše málo a ještě s "vtipem" v hlase oznámíš, že bych také mohla koukat po jiných.
Sečteno podrtženo vážně gratulace. Nemocnému gentelmanovi, kterého trápí dost závažné věci a který Ti uvaří a ještě dobře chrstneš do obličeje tolik negativního sprdů. Tleskám..
Prosím Tě, hlavně přestaň kňučet!! Já ty tvoje slzy na krajíčku nesnáším. Hele, ještě se s Tebou nerozešel a snad ani nemá jinou. Takže, myšlenky na to, že prostě na vztahy nemáš a že bys ho měla přenechat nějaké lepší zahoď!! Jo, pokazila jsi to. Ale místo kňučení a fňukání (které, a to tě teď asi dost překvapím, nepomáhají vůbec ničemu) bychom se mohla podívat na to, jak to napravit.
Jo, na napsání omluvné zprávy jsme se shodly, ale s tím jsem souhlasila jen ze zoufalství, co jsi napáchala, protože jinak mi to přišlo dost ubohé.
Ale chce to něco jiného. Tady ten seznam buď přepíšeš ručně nebo vytiskneš a vždy, VŽDY, když si budete psát nebo se uvidíte, si ho přečteš. Protože s takovouhle budeš za chvíli sama a já Tě litovat rozhodně nebudu!

1.Lásku si získáš, nevynutíš!
Takže žádné, opakuji žádné, poznámky k tomu, že bychom se měli vídat/psát častěji apod a ne aby Tě nenapadlo si ještě stěžovat já nevím, že jste spolu nikdy nebyli v divadle!! Připomínám, že je to kluk. Komunikujte návrhy ne stážnosti. Víš, že je rád ten, co rozhoduje, tak ho nech. Občas mu něco navrhni. Ale znovu připomínám- mile navrhni.
2. Řiď se vlastním srdcem a hlavou!
..protože to pak bude jen a jen tvoje srdce, které bude zlomené nebo šťastné. Dnešek je příklad za příklady. Mamka je moc fajn, ale Ty víš, že je oproti Tobě docela sebevědomá a prostě, že je jiná. Takže jen až se Tobě bude chtít, pohádej se s Markem či rozejdi. Moc dobře víš, že dnešní neoprávněné rozzlobení mělo příčinu především vtom, že do Tebe máma hučela, jaký je to parchant, že Tě má zasypávat růžemi a vídat častěji- ty jsi to ale nemyslíš. Tak příště jednej za sebe...
3. Moc dobře si zjisti okolnosti situace, než začneš jednat.
Bez jakéhokoliv komentáře, vzpomeň si na dnešek.
4. Třikrát přemýšlej, pak piš/říkej
.....
5. Zabav se také něčím jiným
No, evidentně ti zápřah vysoké školy, klavír, příprava na zkoušky na třetí obor, plavání, domácnost, pes, každotýdenní výlety k rodičům nestačí. Tak hold přitvrdíme. Nevím, kup si antistresové omalovánky, piš více článků, staň se šprtkou, víc čti.. Já nevím. Chápu, jsi zamilovaná. Ale zaměstnej se, potom po něm nebudeš vyžadovat tolik. Mysli i na něco jiného. Jinak se zblázníš. My všichni tady
6. Never stress over you can't control.
Jak jsem řekla, jsi zamilovaná a je to tvůj první. Začni si to konečně sakra užívat (než bude pozdě) a přestaň řešit a pitvat drobnosti (výjimkou jsou body 1-5)

Takže strategie na záchranu a vyžehlení dneška: sto procentně počkej, až napíše první. Až si budete psát, tak se ho zeptej na zdraví, protože podle jeho slov umírá a bral to velmi vážně (rýmička). Možná by bylo fajn vymyslet, jestli chceš slavit Valentýna nebo ne (další článek?) a vymyslet nějaké super jídlo.
Je nemocný, takže se asi déle neuvidíte. I když je první den semestru, jdi se učit, pořádně potrénuj na klavír, přečti tu knížku, co Ti leží na polici.

Tvoje,
Unavená Tvým fňukáním a připravená o toho kluka bojovat,
Alice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Fangovich | Web | 8. února 2016 v 18:47 | Reagovat

Těch hlasů je víc než dost, ale vládne jim bohužel ten nejméně schopný. Diktatura sux.
Pokud o něj chceš bojovat a nechceš ho ztratit, měla bys to být Ty, kdo napíše první. Tohle se bohužel stává, ale nic není pozdě. Hodně štěstí s žehlením - pokud tě miluje, pochopí to.

2 Alice | Web | 8. února 2016 v 19:31 | Reagovat

[1]: Nevěřím tomu, že vládne neschopný. Děkuji moc.. Snad O:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama